Medarbejdere

Navn Titel Enhed Tlf. E-mail
Jannie Felskov AgerstenLaboratorieteknikerDTU Bioengineering45 25 26 83jfa@bio.dtu.dk
Dario Vazquez AlbaceteCenter koordinatorDTU Bioengineering24 65 57 71davaa@dtu.dk
Julie AndersenPh.d.-studerendeDTU Bioengineeringjjuel@bio.dtu.dk
Niklas Ladegaard AndersenStudentermedhjælperDTU Bioengineeringnilad@dtu.dk
Susan AndersenVidenskabelig assistentDTU Bioengineeringsjes@bio.dtu.dk
Birgitte AndersenLektorDTU Bioengineering45 25 27 26ba@bio.dtu.dk
Mikael Rørdam AndersenProfessor MSODTU Bioengineering45 25 26 75mr@bio.dtu.dk
Daniel AndersenPostdocDTU Bioengineering45 25 27 44daan@bio.dtu.dk
Pankaj AroraPh.d.-studerendeDTU Bioengineering71 32 26 52panar@dtu.dk
Athanasios ArvanitidisErhvervs ph.d.-studerendeDTU Bioengineeringthanos@cbs.dtu.dk
Abdullah AyazGæsteforskerDTU BioengineeringAbdaya@dtu.dk
Priyadarshini BGuest Master StudentDTU Bioengineering,priya@dtu.dk
Vibeke BarkholtLektor emeritusDTU Bioengineering45 25 27 51vb@bio.dtu.dk
James BarrettErasmus StuderendeDTU Bioengineeringjb1725@york.ac.uk
Pernille Kjersgaard BechVidenskabelig assistentDTU Bioengineeringperbec@dtu.dk
Sidsel Krogh BendsenPh.d.-studerendeDTU Bioengineeringsiben@dtu.dk
Marie Blatt BendtsenStudentermedhjælperDTU Bioengineeringmablab@bio.dtu.dk
Mikkel Bentzon-TiliaAdjunktDTU Bioengineeringmibti@bio.dtu.dk
Anders BergströmPostdocDTU Bioengineeringadbe@dtu.dk
Lene Holberg BlicherLaboratorielederDTU Bioengineering45 25 86 10lench@bio.dtu.dk
Elisabeth BoelskifteSektionssekretærDTU Bioengineering93 51 89 96elmbo@dtu.dk
Julian BrandlPhD StuderendeDTU Bioengineeringjubra@bio.dtu.dk
Anders Bech BruntseStuderende, Biotech AcademyDTU Bioengineeringabec@bio.dtu.dk
Yannick BuijsPh.d.-studerendeDTU Bioengineeringyabu@dtu.dk
Louise BundgaardPostdocDTU Bioengineeringloubun@dtu.dk
Valentine ChevallierErhvervs-ph.d.DTU Bioengineeringvaleche@dtu.dk
Bjarke Bak ChristensenInstitutdirektørDTU Bioengineering30 66 42 33bbch@dtu.dk
Nicole CiacotichPh.d.-studerendeDTU Bioengineeringnicciac@dtu.dk
Niels Danneskiold-SamsøePostdocDTU Bioengineeringndan@dtu.dk
Rasmus Ibsen DehliLeder, Biotech AcademyDTU Bioengineering30 28 47 08rasdeh@dtu.dk
Marcus DeichmannStudentermedhjælperDTU Bioengineeringmadei@dtu.dk
Sagarika DeviPostdocDTU Bioengineeringsadevi@dtu.dk
Ling DingLektorDTU Bioengineeringlidi@dtu.dk
Karen Kiesbye DittmannPh.d.-studerendeDTU Bioengineering45 25 25 18kardit@dtu.dk
Anna DragosPostdocDTU Bioengineeringadragos@dtu.dk
Marzanna DueLaborantDTU Bioengineering45 25 27 42marzd@bio.dtu.dk
Johannes Brask DyerbergPiccoloDTU Bioengineeringjobd@dtu.dk
Clara Christina EkebjærgStudentermedhjælperDTU Bioengineeringccek@dtu.dk
Carsten EriksenPh.d.-studerendeDTU Bioengineeringcarer@bio.dtu.dk
Roall EspersenPh.d.-studerendeDTU Bioengineeringroes@bio.dtu.dk
Marie Højmark FischerEduForce KoordinatorDTU Bioengineering45 25 49 33mahfi@dtu.dk
Mads FogStuderende, Biotech AcademyDTU Bioengineeringmadsf@bio.dtu.dk
Mads FogStuderende, Biotech AcademyDTU Bioengineeringmadsf@bio.dtu.dk
Rasmus John Normand FrandsenLektorDTU Bioengineering45 25 27 08rasf@bio.dtu.dk
Pernille Ott FrendorfStuderende, Biotech AcademyDTU Bioengineeringpefre@bio.dtu.dk
Jens Christian FrisvadProfessorDTU Bioengineering45 25 26 26jcf@bio.dtu.dk
Malgorzata Ewa FutymaPh.d.-studerendeDTU Bioengineeringmalfu@dtu.dk
Patrick GaddStuderende, Biotech AcademyDTU Bioengineeringpatga@bio.dtu.dk
Ane Quesada GanuzaErhvervs-Ph.d.DTU Bioengineeringa.qsda.g@gmail.com
Susanne Manuela GermannPostdocDTU Bioengineeringsumge@dtu.dk
Lone GramProfessorDTU Bioengineering45 25 25 86gram@bio.dtu.dk
Sietske GrijseelsPh.d.-studerendeDTU Bioengineering45 25 26 70sigri@bio.dtu.dk
Yaojie GuoPh.d.-studerende, Chinese Scholar CouncilDTU Bioengineeringyaguo@dtu.dk
Maher Abou HachemProfessor MSODTU Bioengineering45 25 27 32maha@bio.dtu.dk
Magnus Hallas-MøllerPostdocDTU Bioengineeringmaham@bio.dtu.dk
Mads Frey HallingLaborantpraktikantDTU Bioengineering20 67 19 45mafha@dtu.dk
Karin HammerProfessor emeritusDTU Bioengineering45 25 24 96kha@bio.dtu.dk
Flemming G. HansenLektor emeritusDTU Bioengineering45 25 25 05fgha@dtu.dk
Morten Ejby HansenPostdocDTU Bioengineering45 25 27 86me@bio.dtu.dk
Sebastian Ro Toft HansenPh.d.-studerendeDTU Bioengineeringsebrth@dtu.dk
Lone HansenTeamleder og indkøbsansvarligDTU Bioengineering24 65 66 23lhan@dtu.dk
Christine HeerupVidenskabelig assistentDTU Bioengineeringannche@bio.dtu.dk
Andreas H. R. HeidemannAnalyse teknikerDTU Bioengineeringanhe@bio.dtu.dk
Jørn HejgaardDocent emeritusDTU Bioengineering45 25 27 36jh@bio.dtu.dk
Grith Miriam Maigaard HermansenPh.d.-studerendeDTU Bioengineering45 25 25 14grihe@bio.dtu.dk
Cristina Isabel Amador HierroPostdocDTU Bioengineeringcriah@bio.dtu.dk
Lykke Charlotte HindsgaulAdministrationschefDTU Bioengineering45 25 26 20lykkeh@dtu.dk
Jakob Blæsbjerg HoofLektorDTU Bioengineering45 25 26 76jblni@dtu.dk
Brian HowardBetjentDTU Bioengineering45 25 25 01brho@dtu.dk
Karina JansenLaborantDTU Bioengineering45 25 27 78kara@bio.dtu.dk
Zofia Dorota JarczynskaPostdocDTU Bioengineering45 25 29 97zofja@bio.dtu.dk
Lars JelsbakProfessor MSODTU Bioengineering45 25 61 29lj@bio.dtu.dk
Kristian JensenStuderende, Biotech AcademyDTU Bioengineeringkrisj@bio.dtu.dk
Carsten JersForskerDTU Bioengineering61 79 61 00cjer@dtu.dk
Anna JoensenSektionssekretærDTU Bioengineering45 25 26 39anjoe@dtu.dk
Tina JohansenLaboratoriefuldmægtigDTU Bioengineering45 25 26 83tj@bio.dtu.dk
Isabella Friis JørgensenStuderende, Biotech AcademyDTU Bioengineering26 22 86 93isfj@bio.dtu.dk
Charlotte KaaeStudentermedhjælperDTU Bioengineeringchaka@dtu.dk
Elena Karen Schandorff KarnerKontormedhjælperDTU Bioengineeringeksk@dtu.dk
Birgitte Kolby H. KarsbølStudieadministratorDTU Bioengineering45 25 26 94bkka@dtu.dk
Stephanie Nina KehletPh.d.-studerendeDTU Bioengineeringstnk@bio.dtu.dk
Ulrich auf dem KellerProfessor MSODTU Bioengineeringuadk@dtu.dk
Sanaullah KhanPostdocDTU Bioengineering45 25 27 51sank@dtu.dk
Morten Kielland-BrandtProfessor emeritusDTU Bioengineering45 25 26 97mkb@bio.dtu.dk
Heiko T. KiesewalterPh.d.-studerendeDTU Bioengineering45 25 23 69heikok@dtu.dk
Sara KildgaardPostdocDTU Bioengineeringsarki@bio.dtu.dk
Mogens KilstrupLektorDTU Bioengineering45 25 25 28mki@bio.dtu.dk
Ferdinand Hans KirchnerPh.d.-studerendeDTU Bioengineeringferki@bio.dtu.dk
Rasmus Aslak Berlin KirstrandStuderende, Biotech AcademyDTU Bioengineeringrasbek@bio.dtu.dk
Nadja Gad KjeldPh.d.-studerendeDTU Bioengineering44 52 52 52ngk@nordicbio.com
Inge KjærbøllingPh.d.-studerendeDTU Bioengineeringingek@bio.dtu.dk
Amalie Gro KlosterLaborant praktikantDTU Bioengineeringagrok@dtu.dk
Lisette Knoth-NielsenLaboratorieteknikerDTU Bioengineeringlkn@bio.dtu.dk
Susanne KoefoedLaboratoriefuldmægtigDTU Bioengineering45 25 25 16sk@bio.dtu.dk
Martin Engelhard KogleLaborantDTU Bioengineering45 25 24 44mek@bio.dtu.dk
Ákos T. KovácsProfessorDTU Bioengineering45 25 25 27atkovacs@dtu.dk
Marie KraghPh.d.-studerendeDTU Bioengineering45 25 27 84mak@bio.dtu.dk
Line Hillerup KristensenPh.d.-studerendeDTU Bioengineering25 79 46 52lihkr@dtu.dk
Emma Marie Holsey KristiansenProjektudvikler, Biotech AcademyDTU Bioengineering24 24 52 92ehok@bio.dtu.dk
Karen Angeliki KrogfeltAdjungeret professorDTU Bioengineeringkak@ssi.dk