Medarbejdere

Navn Titel Enhed Tlf. E-mail
Vinayaka Aaydha Chidambara Vinayaka Aaydha ChidambaraForskerDTU Bioengineeringviaa@dtu.dk
Maher  Abou Hachem Maher Abou HachemProfessorDTU Bioengineering45 25 27 32maha@bio.dtu.dk
Peter Munk Adamsen Peter Munk AdamsenStudentermedhjælperDTU Bioengineeringpemada@dtu.dk
Andreas Agerbo Andreas AgerboLeder af Biotech AcademyDTU Bioengineeringanager@dtu.dk
Jannie Felskov Agersten Jannie Felskov AgerstenLaboratorieteknikerDTU Bioengineering45 25 26 83jfa@bio.dtu.dk
Jane Wittrup Agger Jane Wittrup AggerAdjunktDTU Bioengineering45 25 28 61jaag@dtu.dk
Shirin Ahmadi Shirin AhmadiPostdocDTU Bioengineeringshiahm@dtu.dk
Mette Amfelt Mette AmfeltLaborantDTU Bioengineeringmetam@dtu.dk
Mikkel Anbo Mikkel AnboPh.d.-studerendeDTU Bioengineeringmikkan@dtu.dk
Anja Ahlmann Andersen Anja Ahlmann AndersenServicemedarbejderDTU Bioengineeringanjand@dtu.dk
Cecilie Staby Andersen Cecilie Staby AndersenStudentermedhjælperDTU Bioengineeringcstan@dtu.dk
Aaron John Christian Andersen Aaron John Christian AndersenMetabolomics Core ManagerDTU Bioengineering45 25 61 38ajca@dtu.dk
Daniel Andersen Daniel AndersenGæste postdocDTU Bioengineeringdaan@dtu.dk
Rikke Andersen Rikke AndersenStudentermedhjælperDTU Bioengineeringrikan@dtu.dk
Charlotte Høy Andersen Charlotte Høy AndersenStudentermedhjælperDTU Bioengineeringchoan@dtu.dk
Line Andresen Line AndresenStudentermedhjælperDTU Bioengineering24 63 19 99linan@dtu.dk
Josu Arano Noriega Josu Arano NoriegaStudentermedhjælperDTU Bioengineeringjoanor@dtu.dk
Yasmim Arantes Da Fonseca Yasmim Arantes Da FonsecaGæste ph.d. studerendeDTU Bioengineeringyardafo@dtu.dk
Jenny Arnling Bååth Jenny Arnling BååthPostdocDTU Bioengineeringjkere@dtu.dk
Johnny Arnsdorf Johnny ArnsdorfSpecialkonsulentDTU Bioengineering28 14 14 57arns@dtu.dk
Arshwinth Arulmurugananthavadivel Arshwinth ArulmurugananthavadivelStudentermedhjælperDTU Bioengineering42 79 36 19arshwintharul@hotmail.dk
Francisco Javier Astorga Rios Francisco Javier Astorga RiosPh.d.-studerendeDTU Bioengineeringfjarios@dtu.dk
Silke Flindt Badino Silke Flindt BadinoPostdocDTU Bioengineeringsilbad@dtu.dk
Mingzhou Bai Mingzhou BaiPh.d.-studerendeDTU Bioengineeringmingbai@dtu.dk
Eva Balaguer Moya Eva Balaguer MoyaPh.d.-studerendeDTU Bioengineering71 37 03 61ebamo@dtu.dk
Simone Rosen Balder Simone Rosen BalderStudentermedhjælperDTU Bioengineeringsimbal@dtu.dk
Dang Duong Bang Dang Duong BangProfessor MSODTU Bioengineeringddba@dtu.dk
Cátia Marlene do Carmo Baptista Cátia Marlene do Carmo BaptistaStudentermedhjælperDTU Bioengineeringcmado@dtu.dk
Kristian Barrett Kristian BarrettPostdocDTU Bioengineeringkbaka@dtu.dk
Michal Jan Bartczak Michal Jan BartczakStudentermedhjælperDTU Bioengineeringmjaba@dtu.dk
Michal Bartczak Michal BartczakGæste kandidatstuderendeDTU Bioengineeringmicbart@dtu.dk
Camilla Jul Bastholm Camilla Jul BastholmErhvervs-ph.d.DTU Bioengineeringcabast@dtu.dk
Rituraj Batth Rituraj BatthPostdocDTU Bioengineeringribatth@dtu.dk
Rituraj Batth Rituraj BatthGæste postdocDTU Bioengineeringribatth@dtu.dk
Pernille Kjersgaard Bech Pernille Kjersgaard BechPh.d.-studerendeDTU Bioengineeringperbec@dtu.dk
Bernanda Begovic Bernanda BegovicLaborantDTU Bioengineeringbebeg@dtu.dk
Christopher Behrens Christopher BehrensHjælpelærerDTU Bioengineeringchbeh@dtu.dk
Benjamin Svejdal Bejder Benjamin Svejdal BejderStudentermedhjælperDTU Bioengineeringbsvbej@dtu.dk
Selma Blom Belfakir Selma Blom BelfakirGæstestuderendeDTU Bioengineeringselbel@dtu.dk
Fie Bendix Thomsen Fie Bendix ThomsenGæstepraktikant Biotech AcademyDTU Bioengineeringfibetho@dtu.dk
Mikkel Bentzon-Tilia Mikkel Bentzon-TiliaLektorDTU Bioengineeringmibti@bio.dtu.dk
Regitse  Bergen Regitse BergenLaborantDTU Bioengineeringregbe@dtu.dk
Christian Vinther Bertelsen Christian Vinther BertelsenPostdocDTU Bioengineeringcvbe@dtu.dk
Tessa Lund Biel-Nielsen Tessa Lund Biel-NielsenErhvervs-ph.d.DTU Bioengineeringtlbn@dtu.dk
Anders Bjerrum Anders BjerrumChefkonsulentDTU Bioengineeringanbje@dtu.dk
Lene Holberg Blicher Lene Holberg BlicherLaboratorielederDTU Bioengineering45 25 86 10lench@bio.dtu.dk
Klas Ola Blixt Klas Ola BlixtSeniorforskerDTU Bioengineeringoblixt@dtu.dk
Anne Louise Blomberg Anne Louise BlombergPh.d.-studerendeDTU Bioengineeringanlou@dtu.dk
Markus-Frederik Bohn Markus-Frederik BohnLektorDTU Bioengineeringmarboh@dtu.dk
Torben Vedel Borchert Torben Vedel BorchertGæste adjungeret professorDTU Bioengineeringtvborch@dtu.dk
Barbara Borcic Barbara BorcicStudentermedhjælperDTU Bioengineeringbarbo@dtu.dk
Leila Alex Botansen Leila Alex BotansenStudentermedhjælperDTU Bioengineeringlalbot@dtu.dk
Mads Nordlund Boye Mads Nordlund BoyeStudentermedhjælperDTU Bioengineeringmnobo@dtu.dk
Lars Knuth Satoshi Boyens-Thiele Lars Knuth Satoshi Boyens-ThieleStudentermedhjælperDTU Bioengineeringlaksbo@dtu.dk
Marta Braghetto Marta BraghettoPh.d.-studerendeDTU Bioengineeringmarbra@dtu.dk
Jildau Emma Bras Jildau Emma BrasErhvervs-ph.d.DTU Bioengineering20 65 01 45jiebra@dtu.dk
William Valentin Brinch-Pedersen William Valentin Brinch-PedersenGæste studerendeDTU Bioengineeringwivbri@dtu.dk
Julie Bruun Brockhoff Julie Bruun BrockhoffStudentermedhjælperDTU Bioengineeringjubbro@dtu.dk
Karen Kathrine Brøndum Karen Kathrine BrøndumLaborantDTU Bioengineering21 12 36 25kakab@dtu.dk
Friederike Buchholz Friederike BuchholzJoint Program ManagerDTU Bioengineering93 51 89 33frieb@dtu.dk
Yannick Buijs Yannick BuijsPostdocDTU Bioengineeringyabu@dtu.dk
Louise Bundgaard Louise BundgaardPostdocDTU Bioengineeringloubun@dtu.dk
Kristoffer Post Byriel Kristoffer Post ByrielIT-supporterDTU Bioengineering45 25 26 33kripby@dtu.dk
Alexander Kai Büll Alexander Kai BüllProfessorDTU Bioengineering45 25 40 61alebu@dtu.dk
Antonio Caivano Antonio CaivanoPh.d.-studerendeDTU Bioengineeringacaiva@dtu.dk
Liliana Calzadiaz Ramirez Liliana Calzadiaz RamirezPostdocDTU Bioengineeringlicra@dtu.dk
Vahap Canbay Vahap CanbayPh.d.-studerendeDTU Bioengineeringvahcan@dtu.dk
Nathan Cannac Nathan CannacVidenskabelig assistentDTU Bioengineeringnatca@dtu.dk
Johan Cassias Johan CassiasPh.d.-studerendeDTU Bioengineering29 92 70 70johcas@dtu.dk
Jaime Castillo Jaime CastilloGæste seniorforskerDTU Bioengineeringjaic@dtu.dk
Priyadharshini Chandrasekaran Priyadharshini ChandrasekaranErhvervs-ph.d.studerendeDTU Bioengineeringpricha@dtu.dk
Emmanouil Chantzis Emmanouil ChantzisErhvervs-ph.d.DTU Bioengineeringemchan@dtu.dk
Xiao Chen Xiao ChenGæsteforskerDTU Bioengineeringxich@dtu.dk
Wenbo Chen Wenbo ChenPh.d.-studerendeDTU Bioengineeringwenchen@dtu.dk
Mariana Antonova Tavares Chichkova Mariana Antonova Tavares ChichkovaErhvervs-ph.d.DTU Bioengineeringmatach@dtu.dk
Mads Gleerup Christensen Mads Gleerup ChristensenIT-ManagerDTU Bioengineering93 51 14 02mgle@dtu.dk
Bjarke Bak Christensen Bjarke Bak ChristensenInstitutdirektørDTU Bioengineering30 66 42 33bbch@dtu.dk
Mathilde Nordgaard Christensen Mathilde Nordgaard ChristensenPostdocDTU Bioengineering61 27 48 39manoch@dtu.dk
Stefan Jarl Christensen Stefan Jarl ChristensenErhvervs-postdocDTU Bioengineeringsjarlc@dtu.dk
Johan Vormsborg Christiansen Johan Vormsborg ChristiansenPh.d.-studerendeDTU Bioengineeringjovoc@dtu.dk
Malthe Holm Christiansen Malthe Holm ChristiansenDatateknikerelevDTU Bioengineering45 25 26 33malch@dtu.dk
Chatpakorn Rassameena Christiansen Chatpakorn Rassameena ChristiansenErhvervs-ph.d.DTU Bioengineering42 58 98 99charac@dtu.dk
Kristine Stub Rønø Clausen Kristine Stub Rønø ClausenVidenskabelig assistentDTU Bioengineeringksrcl@dtu.dk
Cecilie Lynegaard Clausen Cecilie Lynegaard ClausenLaborantpraktikantDTU Bioengineeringcelkla@dtu.dk
Sidsel Ettrup Clemmensen Sidsel Ettrup ClemmensenPh.d.-studerendeDTU Bioengineeringsett@dtu.dk
Helena Strand Clemmensen Helena Strand ClemmensenPh.d.-studerendeDTU Bioengineeringhescl@dtu.dk
Kirstine Lea Lind Clemmensen Kirstine Lea Lind ClemmensenStudentermedhjælperDTU Bioengineeringkllcl@dtu.dk
Nina Corydon-Petersen Nina Corydon-PetersenStudentermedhjælperDTU Bioengineeringninacor@dtu.dk
Camilla Holst Dahl Camilla Holst DahlLaborantDTU Bioengineeringcahoda@dtu.dk
Søren Helweg Dam Søren Helweg DamGæste videnskabelig assistentDTU Bioengineeringsohdam@dtu.dk
Rune Busk Damgaard Rune Busk DamgaardLektorDTU Bioengineering45 25 20 10rudam@dtu.dk
Lasse Schnell Danielsen Lasse Schnell DanielsenStudentermedhjælperDTU Bioengineeringlasdan@dtu.dk
Emma Kjærgaard Danø Emma Kjærgaard DanøEduforcekoordinatorDTU Bioengineeringemmdan@dtu.dk
Patricia De Oliveira Carvalho Patricia De Oliveira CarvalhoGæsteprofessorDTU Bioengineeringpatcar@dtu.dk
Rasmus Ibsen Dehli Rasmus Ibsen DehliPh.d.-studerendeDTU Bioengineering30 28 47 08rasdeh@dtu.dk
Marcus Deichmann Marcus DeichmannLeder af Biotech AcademyDTU Bioengineering60 63 09 46madei@dtu.dk
Katrine Frederikke Dietrich Katrine Frederikke DietrichStudentermedhjælperDTU Bioengineeringkfrdi@dtu.dk
Trang Vo Thi Dieu Trang Vo Thi DieuPh.d.-studerendeDTU Bioengineeringtvtd@dtu.dk
Maria Dimaki Maria DimakiSeniorforskerDTU Bioengineering45 25 26 61madi@dtu.dk
Caja Dinesen Caja DinesenPh.d.-studerendeDTU Bioengineering42 16 38 38cajadin@dtu.dk